24-latek odpowie za kradzież i kradzież rozbójniczą

ostrowiecswietokrzyski.swietokrzyska.policja.gov.pl

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 24 – latka podejrzanego o kradzież artykułów elektronicznych w markecie na kwotę blisko 850 złotych. Mężczyzna bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa został ujęty przez pracowników ochrony. Dodatkowo kryminalni ustalili, iż jest on sprawcą kradzieży rozbójniczej, do której doszło w miniona sobotę w innym markecie na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Wtedy 24- latek ukradł alkohol o wartości blisko 100 złotych, a kiedy ochroniarz próbował go ująć, sprawca go pobił i uciekł. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z marketów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie chwilę wcześniej doszło do kradzieży artykułów elektronicznych, w tym kart pamięci i pendrive’ów o wartości blisko 850  złotych. Sprawca kradzieży został ujęty na gorącym uczynku przestępstwa przez pracowników ochrony i przekazany w ręce funkcjonariuszy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, iż zatrzymany 24- latek jest także sprawcą kradzieży rozbójniczej, do której doszło w minioną sobotę w innym markecie na terenie miasta. Wtedy sprawca skradł alkohol o wartości blisko 100 złotych, a kiedy pracownik ochrony próbował go ująć ten pobił go, uderzając pięściami po głowie  i kopiąc.

Zatrzymany 24 – latek usłyszy zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube