„Chreptowicz” w finale centralnym Olimpiady Wiedzy Technicznej!

W tegorocznej  XLII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej udział wzięło aż 11-u uczniów naszego liceum (6 z klasy trzeciej i 5 z klasy drugiej ). Wszyscy zakwalifikowali się do II etapu , stanowiąc prawie 25% wszystkich uczestników zawodów w województwie świętokrzyskim. Komitet Okręgowy OWT w Kielcach wytypował 7 najlepszych zawodników do zawodów centralnych. Wśród nich było 4 uczniów LO nr II w Ostrowcu: Marcin Gajewski, Mariusz Słapek i Michał Ślusarz ( wszyscy z kl. III b matematyczno-fizycznej) oraz Michał Pastuszka ( z kl. II b matematyczno-fizycznej). Komitet Główny OWT w Warszawie do zawodów centralnych, które odbędą się w dniach 8 – 10 kwietnia 2016 r. w Łodzi zakwalifikował trzech zawodników z województwa świętokrzyskiego, w tym 2 uczniów z „Chreptowicza”: Marcina Gajewskiego i Mariusza Słapka. Dla Marcina będzie to już drugi finał, gdyż zdobył tytuł finalisty ubiegłorocznej XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej (zaś jej lureatem został Wojtek Zwoliński, również z „Chreptowicza”).

Warto dodać, że Marcin Gajewski i Mariusz Słapek jako jedyni z województwa świętokrzyskiego, a dwaj spośród siedmiu uczniów z okręgu obejmującego województwo opolskie, świętokrzyskie i część śląskiego, zostali zakwalifikowani do części doświadczalnej etapu okręgowego tegorocznej Olimpiady Fizycznej. Zaś w teoretycznej części eliminacji okręgowych tej olimpiady uczestniczyło 4 uczniów z „Chreptowicza”.

Warto również dodać, że Marcin Gajewski i Mariusz Słapek zakwalifikowali się do zawodów finałowych Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki.

Uzdolnieni uczniowie podkreślają, że nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie praca pod kierunkiem nauczyciela fizyki, p. Wojciecha Studzieżby.

Opiekun uczniów przygotowujący ich do olimpiad przedmiotowych p. Wojciech Studzieżba, który z pasją prowadzi w szkole koło fizyczne i koło techniczne, wyraża się o swoich podopiecznych w  superlatywach, podkreślając ich zaangażowanie, chęć zdobywania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań związanych z fizyką i techniką.

– Cieszę się, gdy rozwiązanie trudnego zadania, które jest wyzwaniem dla ucznia, staje się dla niego powodem do ogromnej satysfakcji, a także z faktu , że uczniowie klas młodszych „zarażają się wirusem wiedzy” od swoich starszych kolegów. Kilku z nich, np.: Tymoteusz Spychaj, Michał Pastuszka, Norbert Wójcik czy Krzysztof Łapan, ma ogromny potencjał, by powiększyć listę olimpijczyków z „Chreptusa”- mówi pełen satysfakcji zawodowej Wojciech Studzieżba.

– Praca Wojciecha Studzieżby z uczniami owocuje nie tylko ogromnymi sukcesami na olimpiadach przedmiotowych, ale i świetnymi wynikami, jakie osiągają jego podopieczni na egzaminie maturalnym z fizyki na poziomie rozszerzonym. Średni wynik jest zawsze wyższy od od średniej krajowej – podkreśla z dumą dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk.

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube