Ferie 2017 z MOSiRem

mosir.ostrowiec.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty przygotowanej na zimowe ferie. Zajęcia będą zróżnicowane i odbywać się będą na kilku obiektach – w Hali KSZO, na Pływalni Rawszczyzna, na Orliku oraz – jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne – również na ślizgawce. Ferie w 2017 roku w województwie świętokrzyskim przypadają na okres od 30 stycznia do 10 lutego.

Ferie na Rawszczyźnie

Podczas ferii na Pływalni Rawszczyzna będzie można wziąć udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez instruktorów nauki pływania. Przez dwa tygodnie ferii – od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.30-10.15, 10.30-11.15, 11.30-12.15, 12.30-13.15 i 13.30-14.15 wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych będą mogły uczestniczyć w „Feriach na Rawszczyźnie” w ramach wykupionego biletu wstępu na basen, bez konieczności nabywania dodatkowego karnetu. Z oferty Pływalni Rawszczyzna będzie można skorzystać dowolną liczbę razy, nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach. Zajęcia będą miały zróżnicowany charakter w zależności od potrzeb i umiejętności grup, które będą mogły liczyć maksymalnie do 15 osób. Na zajęcia nie są prowadzone wcześniejsze zapisy, wystarczy o ww. godzinie zgłosić się do instruktora na basenie.

Sporą atrakcją dla dzieci – i nie tylko – powinien stanowić rozstawiony w dniach 8-12 lutego na basenie ostrowieckiej pływalni ok. 20-metrowy wodny tor przeszkód Aquaglide Challenge Track. Składający się z 8 elementów tor, dzięki połączeniu kolejnych przeszkód w linii prostej, to świetny pomysł na urozmaicenie zabawy w basenie. Tor zapewnia kilka opcji zabawy, od wspinania po próbę zachowania równowagi, zakończony zjeżdżalnią.

Ferie na Orliku

Oba Orliki w okresie ferii zimowych będą otwarte dla mieszkańców Ostrowca Św. od poniedziałku do piątku w godzinach 10-20, a w weekendy w godzinach 12-20. W drugim tygodniu ferii (6-10 lutego) na Orliku w osiedlu Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych:
– szkoły podstawowych klas IV-VI (roczniki 2004-2006),
– szkoły gimnazjalne (roczniki 2001-2003),
– szkoły średnie (roczniki 1997-2000).
W przypadku zgłoszenia się małej ilości zespołów możliwe będzie łączenie kategorii wiekowych.
System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn, a ustalony zostanie na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 3 lutego o godz. 12 na Orliku.
Drużyny, które zajmą miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymują puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymują pamiątkowe dyplomy.
Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do 3 lutego do godz. 12.

Dokumenty do pobrania: Regulamin | Zgłoszenie | Oświadczenie

Ferie w Hali KSZO

W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych odbywać się będą tradycyjnie zajęcia pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu”. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów zatrudnionych przez MOSiR. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14.
Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać następujące dyscypliny sportu: piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną, badminton, unihokej i tenis stołowy. Starsze dzieci (gimnazjaliści) będą mogły dodatkowo skorzystać z siłowni.
W pierwszym tygodniu będą się odbywać zajęcia sportowe, obejmujące naukę podstawowych elementów i zasad gry, a w drugim tygodniu zorganizowane zostaną turnieje i konkursy z nagrodami.
Zgłoszenia chętnych można dokonać bezpośrednio przed zajęciami lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39), a także telefonicznie (41 247-55-18) od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 oraz pocztą elektroniczną (a.chmielewska@mosir.ostrowiec.pl lub biuro@mosir.ostrowiec.pl).
Zbiórka przed zajęciami: hol kasowy obok portierni Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO.

Dokumenty do pobrania: Regulamin | Oświadczenie

Ferie na Ślizgawce

Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne (odpowiednio niska temperatura), feryjne zajęcia będą również realizowane na naturalnej ślizgawce obok Pływalni Rawszczyzna. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Pod okiem zatrudnionych przez MOSiR instruktorów będzie można nauczyć się, jak również udoskonalić naukę jazdy na łyżwach. Podczas dwugodzinnej zabawy nie zabraknie też konkurencji z nutką rywalizacji, w których dzieci będą mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami. Na każdego, kto dołączy do zabawy, podczas piątkowych podsumowań zajęć będą czekały słodkie upominki.
Organizatorzy zapewniają bezpłatny wstęp na ślizgawkę oraz obsługę zajęć przez instruktora. Uczestnicy zobowiązani są do przebywania na obiekcie w odpowiednim – niekrępującym ruchów – stroju oraz posiadania czapki i rękawiczek. W zajęciach można używać własnych łyżew lub skorzystać na miejscu z wypożyczalni.

 

Ferie 2017 plakat

 

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

Miasto

Zaginiony

Poszukujemy zaginionego 80 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego Kazimierza Staszewskiego. Mężczyna wczoraj około godz. 12:30 wyszedł z DPS na ul....

śledź
nas na
youtube