Jesienna Roweriada

Stowarzyszenie Ostrower pragnie zaprosić wszystkich entuzjastów rowerowych na kolejny, wspólny przejazd. Tym razem będzie to „Jesienna Roweriada”, którą symbolicznie zakończymy sezon rowerowy. Jesienna Roweriada będzie nieśpiesznym, rodzinnym przejazdem na trasie o długości ok. 25 km. Wyjedziemy jak zwykle z Rynku naszego miasta pod eskortą Policji i Straży Miejskiej.

Planowana tras przejazdu:
Rynek – Okólna – Sienkiewicza – Kuźnia – Żeromskiego – Chmielowska – Udziców – Kunów ul. Warszawska – Langiewicza – Fabryczna – Sosnowa – Wymysłów – Długa –M.Dąbrowskiej – Torfowa – Iłżecka – Armii Krajowej – Siennieńska – Akacjowa – Gościniec – Ośrodek GUTWIN (Leśniczówka Gutwin zakończenie przejazdu).

Celem wydarzenia jest promowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku oraz popularyzacja kolarstwa. Poprzez wydarzenie chcemy pokazać, że rower może stać się alternatywnym środkiem transportu ale przed wszystkim zwrócić uwagę, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drogach i poruszanie się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Chcemy również integrować mieszkańców miasta oraz liczne grupy rowerowe.

Uważamy, że Ostrowiec Świętokrzyski ma ogromne szanse stać się prawdziwie rowerowym miastem. Co to oznacza? Bardzo duża i wciąż rosnąca liczba mieszkańców naszego miasta, bez względu na wiek będzie w przyszłości korzystała z transportu rowerowego. Będzie wykorzystywała rower do rekreacji, to spędzania czasu wolnego i prowadzenia coraz zdrowszego trybu życia. Taką ideę chcemy przede wszystkim promować w ramach Stowarzyszenia Ostrower.
Startujemy punktualnie o godz. 10.00. Szacowany czas przejazdu to 2 – 2,5 godziny. Każdy uczestnik rajdu będzie objęty ubezpieczeniem NW. W tym celu prosimy o rejestrację on-line w formularzu: https://goo.gl/BSKXTe

Obowiązkową rejestrację na Rynku rozpoczynamy o godz. 9.00.

 

 

 
Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube