Kierował pomimo zakazu

ostrowiecswietokrzyski.swietokrzyska.policja.gov.pl

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki podjęli interwencję wobec 21-latka. Mężczyzna spowodował kolizję kierując samochodem pomimo aktualnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawca odpowie przed Sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W miniony czwartek, tuż przed godziną 06:00 na ul. Sandomierskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim kierujący samochodem marki Rover 21-letni mieszkaniec gminy Ćmielów nie zauważył przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych 58-letniej kobiety. W wyniku zderzenia z pojazdem kobieta wpadła na przednią szybę samochodu, a następnie upadła na jezdnię. 21-latek wspólnie z pasażerem udzielili pomocy leżącej poszkodowanej. Widząc, że kobiecie nic się nie stało postanowili odprowadzić ją do domu, nie informując o zaistniałej sytuacji stróżów prawa. Na miejscu jednak okazało się, że stan zdrowia kobiety się pogorszył. Została wezwana załoga pogotowia ratunkowego. Po wyjściu tajemnicy na jaw, na miejsce szybko przyjechali policjanci z ostrowieckiej drogówki. W czasie czynności ustalili, że sprawca kolizji posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Sprawca zaś, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latek odpowie również za spowodowanie kolizji.

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

Miasto

Zaginiony

Poszukujemy zaginionego 80 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego Kazimierza Staszewskiego. Mężczyna wczoraj około godz. 12:30 wyszedł z DPS na ul....

śledź
nas na
youtube