O mieście

Ostrowiec Świętokrzyski to miasto położone w obrębie dwóch krain geograficznych, zaliczanych do Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej.
Od północy miasto otaczają kompleksy leśne Puszczy Iłżeckiej, od południa zaś wyżynne obszary ziemi opatowskiej. W krajobrazie dominują lesiste kopuły pasm Jeleniowskiego i Łysogórskiego prastarych Gór Świętokrzyskich, a ich dopełnieniem jest rzeka Kamienna.
Od czasów zlodowacenia środkowopolskiego wytworzyła ona przełomową dolinę, na zboczach której amfiteatralnie rozłożyły się siedziby ludzkie.

Ostrowiec Świętokrzyski to miasto o długiej, ponad 400-letniej historii. Tradycja łączy się tutaj z nowoczesnością, a każdy, kto do nas przyjedzie, znajdzie coś dla siebie.

Osoby szukające odpoczynku i relaksu mogą skorzystać z usług centrum sportowo-rekreacyjnego „Rawszczyzna”, gdzie znajdą m.in. jeden z niewielu w Polsce basen o wymiarach olimpijskich, komorę kriogeniczną, siłownię i saunę. Na turystów czeka wiele atrakcji w samym mieście oraz malownicze szlaki rowerowe, biegnące wokół niego.

Polecamy także szeroką bazę noclegową, z której można wyruszyć do pobliskiej, największej w Europie, neolitycznej kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach, czy do Bałtowa, gdzie mieszczą się m.in. Park Jurajski, zwierzyniec i stok narciarski. Kwitnie życie kulturalne miasta. Na uwagę zasługują prężnie działające: Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych i Galeria Fotografii.

Kierunek, w którym podąża Ostrowiec Świętokrzyski stanowi dobrą perspektywę dla dalszego rozwoju. Zabytki przeszłości, walory pejzażowe, możliwości gospodarcze, ambitne plany dynamicznego rozwoju oraz otwartość na nowe wyzwania to nasze podstawowe atuty. Mamy nadzieję, że przyjmą Państwo zaproszenie i odwiedzą nas wiele razy.

 

zródło : um.ostrowiec.pl