Odpowie za kradzież alkoholu

ostrowiecswietokrzyski.swietokrzyska.policja.gov.pl

Zarzuty kradzieży alkoholu o łącznej wartości ponad 1200 złotych z dwóch marketów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego usłyszał 21 – letni kielczanin. Mężczyzna kilka godzin po dokonaniu przestępstw został zatrzymany przez kieleckich policjantów. Za kradzież grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek wieczorem ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników marketu jednej ze znanych sieci, o kradzieży 6 butelek różnego rodzaju alkoholi przez młodego mężczyznę. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż sprawca po dokonaniu przestępstwa odjechał osobowym Audi w kierunku Kielc. O tym od razu zostali powiadomieni kieleccy policjanci. W wyniku podjętych przez nich czynności, około 3-ciej nad ranem na jednej z ulic w Kielcach odnaleźli wskazany pojazd, a przy nim zatrzymali 21 – latka podejrzewanego  o dokonanie kradzieży na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Kielczanin został przekazany ostrowieckim policjantom z Wydziału do Walki z przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności ustalono, że ten sam mężczyzna 20 minut przed dokonaniem kradzieży, o którą był podejrzewany dokonał innej kradzieży w markecie tej samej sieci w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tym razem również skradł 6 butelek różnego rodzaju alkoholi o wartości ponad 630 złotych. Śledczy przedstawili mu zarzuty. Teraz będą ustalać kto był współsprawcą złodziejskiego procederu i czy nie posiadający prawa jazdy 21 – latek kierował osobowym Audi. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube