Ostrowiec: Wypadek i poszkodowany kierowca

zrodlo: straz.ostrowiec.pl

9 lipca 2018r. po godzinie 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym przy Al. Jana Pawła II w Ostrowcu Św. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 3 samochody ratowniczo-gaśnicze – 10 strażaków. Po przybyciu zastępów na teren akcji stwierdzono, że na skrzyżowaniu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki VW Golf i Mercedes GLK.

Obydwa pojazdy znajdowały się na pasie drogowym. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy jeszcze przed przybyciem ratowników o własnych siłach. Kierujący samochodem marki Mercedesem nie uskarżał się na żadne dolegliwości natomiast prowadzący VW Golfa doznał urazu głowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i w raz z przybyłym Zespołem Ratownictwa Medycznego dokonaniu ułożenia poszkodowanego na noszach, oraz zaopatrzeniu mu krwawiących ran głowy.

Po przebadaniu przez ZRM został on przetransportowany do szpitala. Jednocześnie dokonano odłączenia akumulatorów w pojazdach i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Na tym działania zakończono. Na miejscu pozostał patol policji prowadząc dalsze czynności. Akcja trwała prawie 2 godziny.

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

Miasto

Zaginiony

Poszukujemy zaginionego 80 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego Kazimierza Staszewskiego. Mężczyna wczoraj około godz. 12:30 wyszedł z DPS na ul....

śledź
nas na
youtube