Piękny jubileusz małej ostrowieckiej „politechniki”

ostrowiecki.eu

Wspaniały jubileusz 95-lecia istnienia obchodzi w tym roku ostrowiecki Zespół Szkół nr 3. Dawne Technikum Hutniczo-Mechaniczne to bardzo ważna dla naszego miasta, powiatu i regionu szkoła, która od dziesięcioleci kształci wspaniałych fachowców i specjalistów z różnych dziedzin, m.in. logistyki, informatyki, elektroniki. Wśród absolwentów THM-u są generałowi, wybitni naukowcy, inżynierowie, a także samorządowcy.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w sobotę, 23 września mszą świętą, po której uczestnicy przenieśli się do auli szkoły. W pełną wzruszeń podróż do przeszłości udali się absolwenci, dawni nauczyciele, dyrektorzy i zaproszeni gości. Wśród nich starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, także wychowanek tej placówki.

Życzenia dla społeczności szkolnej przekazali m. in. senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych ostrowieckiego starostwa Wojciech Lesiak, radni powiatowi, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, lokalni przedsiębiorcy. Starosta Zbigniew Duda wraz z wicestarostą Eligiuszem Michem i przewodniczącym Rady Powiatu Jerzym Brożyna przekazali na ręce dyrektora Czesława Golisa kwiaty, okolicznościowy grawerton, a także czek na 5 tysięcy złotych.

Podczas części oficjalnej wspominano, jak przez minione lata zmieniały się nazwy szkoły i jej struktura. Nagrodzono emerytowanych dyrektorów i nauczycieli, a najstarsi absolwenci otrzymali certyfikaty. Młodzież ZS nr 3 zaprezentowały słowno-muzyczny montaż, zwiedzano szkołę, a zwieńczeniem dnia była wycieczka na Krzemionki i zwiedzanie trasy podziemnej.

 

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube