Pożar wieży kościelnej kościoła św. Michała Archanioła

zrodlo: straz.ostrowiec.pl

W dniu 22.03.2018 tuż po godzinie 8 rano dyżurny stanowiska kierowania otrzymuje informację telefoniczną o widocznym dymie z kościoła św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. Natychmiast dysponuje 4 samochody ratowniczo-gaśnicze.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przeprowadzili rozpoznanie: w budynku doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej, w wyniku czego zapaliła się drewniana kratownica zabezpieczająca wieżę kościelną przed dostępem osób postronnych. Działania ratowników polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej, zamknięcia dopływu gazu i ugaszeniu pożaru. Następnie przeszukano pomieszczenia znajdujące się na wieży i w jej bezpośrednim sąsiedztwie (nie znaleziono osób poszkodowanych) oraz przewietrzono obiekt. Na tym działania zakończono.

W tym przypadku były to tylko ćwiczenia mające na celu przygotować ratowników do prowadzenia działań w obiektach sakralnych, a także przygotować i uświadomić użytkowników jakie zagrożenia pożarowe mogą wystąpić w kościele i jak należy im zapobiegać.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Robert Sobczyk

 

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

Miasto

Zaginiony

Poszukujemy zaginionego 80 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego Kazimierza Staszewskiego. Mężczyna wczoraj około godz. 12:30 wyszedł z DPS na ul....

śledź
nas na
youtube