Sadzimy las – Odbierz darmową sadzonkę od Nadleśnictwa Ostrowiec

zrodlo: Nadlesnictwo Ostrowiec

W piątek 26 kwietnia odbędzie się ogólnopolska akcji #sadziMy. W siedzibie ostrowieckiego nadleśnictwa pod adresem Sudół 216 można odebrać darmową sadzonkę i posadzić ją w dowolnym miejscu. Akcja odbioru sadzonek rozpocznie się od godziny 9:00 i potrwa do wyczerpania zapasów.

Ostrowieckie Nadleśnictwo przygotowało na ten cel około 300 sadzonek. Do akcji może przyłączyć się każdy, nawet osoby, które nigdy nie posadziły jeszcze żadnego drzewa. Ostrowieccy leśnicy wytłumaczą jak należy prawidłowo zasadzić sadzonkę i o nią zadbać.

Wystarczy 26 kwietnia w godz. 9 – 18 przyjść do najbliższego nadleśnictwa, by bezpłatnie otrzymać drzewko i posadzić je na własnym gruncie. W tym dniu leśnicy oddają w ręce wszystkich chętnych sto tysięcy sadzonek. Akcja w całej Polsce odbywa się dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W lasach w całej Polsce trwa coroczne wielkie sadzenie lasu. W ramach akcji #1000drzewnaminutę leśnicy sadzą około 500 mln drzew rocznie. Czasem jednak z powodu klęsk żywiołowych las ulega zniszczeniu. Jednak to jeszcze bardziej mobilizuje nas do pracy, bo wiemy jak bardzo to jest potrzebne. Dzięki tej akcji każdy chętny może się przyłączyć do działań na rzecz klimatu i środowiska

 

\

 

 

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube