Szkoła sztuki – zajęcia dla młodzieży

zrodlo: nieztejbajki.art.pl

„Szkoła Sztuki” to projekt edukacyjny, w ramach którego młodzież otrzyma solidny kurs artystyczny a dzieci wezmą udział w inspirujących zajęciach pobudzających kreatywność. Zajęcia są bezpłatne i właśnie ruszyły zapisy.

Kurs artystyczny dla młodzieży obejmuje naukę klasycznego rysunku dla kandydatów na wyższe uczelnie, czyli ćwiczenia rysunkowe i malarskie martwej natury, modela, podstawy portretowania, zadania z kompozycji oraz detal architektoniczny. Dodatkowo młodzież uczestniczyć będzie w kursie historii sztuki, który obejmuje sztukę na przestrzeni dziejów – od prehistorii po współczesność. Zakres prezentowanego materiału zgodny jest z kanonem, który obowiązuje na egzaminach maturalnych z historii sztuki oraz na egzaminach na studia. Kurs kierowany jest do osób w wieku od 14 do 19 lat.

Zajęcia pobudzające kreatywność dla dzieci składać się będą z ćwiczeń sięgających do różnych aspektów twórczości (ćwiczenia plastyczne, elementy projektowania, dekorowania) oraz zabaw służących usprawnianiu twórczego myślenia. Uczestnicy będą mieli okazję bawić się w niekonwencjonalny sposób słowami i przedmiotami codziennego użytku, rozwiązywać zadane problemy, tworzyć zabawki, instrumenty muzyczne, obrazki. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do 13 lat.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w godzinach popołudniowych we wrześniu i październiku w pracowni edukacji kulturalnej Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, która mieści się w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 70.

Uczestnictwo w „Szkole Sztuki” jest całkowicie bezpłatne, jednak obowiązują zapisy, które przyjmujemy pod numerami telefonów: kurs dla młodzieży – 501 839 067 i zajęcia dla dzieci – 535 988 069. Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona! Zgłaszający się deklaruje uczestnictwo w całym dwumiesięcznym cyklu zajęć.

 

Działanie współfinansowane jest z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej na zadanie pod nazwą „Szkoła Sztuki” w 2017 roku.

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube