Trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego w regionie

zrodlo: Urzad Wojewodzki Kielce

Stopień alarmowy w regionieTrzeci stopień zagrożenia hydrologicznego wprowadzono na terenie czterech województw, w tym świętokrzyskiego. Dlatego w Krakowie zorganizowano posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym udział wzięła wojewoda Agata Wojtyszek.
W związku z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi i podtopieniami, w Krakowie zorganizowano posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli rządu oraz wojewodów.

Trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego wprowadzono w czterech województwach: świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i śląskim.

Podczas spotkania przedstawiciele rządu przekazali najważniejsze informacje dotyczące bieżących prac, których celem jest wsparcie poszkodowanych oraz zabezpieczenie budynków mieszkalnych czy gospodarczych przed zalaniem. Służby, w tym żołnierze wojsk obrony terytorialnej cały czas pracują przy umacnianiu nasypów, a także usuwaniu podtopień.

Wojewoda Agata Wojtyszek na posiedzeniu poinformowała o sytuacji, która obecnie ma miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego: W Kazimierzy Wielkiej dziś sytuacja się pogorszyła. W dniu wczorajszym odbyliśmy także spotkanie w Sandomierzu na wałach, w miejscu, gdzie trwają remonty, na szczęście wały nie zostały naruszone.

Na terenie całej Polski, tylko wczoraj strażacy przeprowadzili 3350 interwencji w związku z nawałnicami.

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube