Wielkopolska mistrzem XXV OOM w piłce siatkowej dziewcząt

zrodlo: mosir.ostrowiec.pl

Wielkopolska mistrzem XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt

W rozegranym w Ostrowcu Świętokrzyskim turnieju piłki siatkowej dziewcząt w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych najlepszą reprezentacją okazała się Wielkopolska, która w wielkim finale pokonała w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR drużynę z Zachodniopomorskiego 2:0.

Wyniki rozgrywek grupowych:

Grupa A:
Mazowieckie – Podlaskie 2:0 (25:21, 25:12)
Dolnoślaskie – Wielkopolskie 1:2 (25:14, 12:25, 11:15)
Mazowieckie – Wielkopolskie 2:0 (25:19, 25:18)
Dolnośląskie – Podlaskie 2:0 (25:19, 25:10)
Wielkopolskie – Podlaskie 2:0 (25:18, 25:9)
Mazowieckie – Dolnośląskie 2:0 (25:17, 25:20)
Kolejność końcowa: 1. Mazowieckie 6pkt, 2. Wielkopolskie 5pkt, 3. Dolnośląskie 4pkt, 4. Podlaskie 3pkt.

Grupa B:
Śląskie – Lubuskie 2:0 (25:19, 25:19)
Warmińsko-Mazurskie – Podkarpackie 2:0 (25:11, 25:18)
Śląskie – Podkarpackie 2:0 (25:16, 25:17)
Warmińsko-Mazurskie – Lubuskie 0:2 (21:25, 23:25)
Podkarpackie – Lubuskie 0:2 (10:25, 18:25)
Śląskie – Warmińsko-Mazurskie 2:0 (25:11, 25:12)
Kolejność końcowa: 1. Śląskie 6pkt, 2. Lubuskie 5pkt, 3. Warmińsko-Mazurskie 4pkt, 4. Podkarpackie 3pkt.

Grupa C:
Pomorskie – Opolskie 2:0 (25:21, 25:15)
Kujawsko-Pomorskie – Zachodniopomorskie 0:2 (19:25, 16:25)
Pomorskie – Zachodniopomorskie 0:2 (22:25, 12:25)
Kujawsko-Pomorskie – Opolskie 2:1 (25:20, 22:25, 15:3)
Zachodniopomorskie – Opolskie 2:0 (25:21, 27:25)
Pomorskie – Kujawsko-Pomorskie 0:2 (15:25, 19:25)
Kolejność końcowa: 1. Zachodniopomorskie 6pkt, 2. Kujawsko-Pomorskie 5pkt, 3. Pomorskie 4pkt, 4. Opolskie 3pkt.

Grupa D:
Małopolskie – Świętokrzyskie 2:0 (25:15, 25:17)
Łódzkie – Lubelskie 2:0 (25:21, 2518)
Małopolskie – Lubelskie 2:1 (13:25, 25:12, 15:11)
Łódzkie – Świętokrzyskie 2:0 (25:11, 25:13)
Lubelskie – Świętokrzyskie 2:1 (18:25, 25:20, 15:13)
Małopolskie – Łódzkie 1:2 (25:19, 21:25, 13:15)
Kolejność końcowa: 1. Łódzkie 6pkt, 2. Małopolskie 5pkt, 3. Lubelskie 4pkt, 4. Świętokrzyskie 3pkt.

Ćwierćfinały:
Mazowieckie – Małopolskie 2:0 (25:17, 25:14)
Zachodniopomorskie – Lubuskie 2:0 (25:12, 25:22)
Wielkopolskie – Łódzkie 2:0 (26:24, 25:15)
Kujawsko-Pomorskie – Śląskie 2:1 (21:25, 25:20, 15:10)

O miejsca 5-8:
Małopolskie – Lubuskie 0:2 (21:25, 21:25)
Łódzkie – Śląskie 1:2 (25:17, 8:25, 15:5)

Półfinały:
Mazowieckie – Zachodniopomorskie 0:2 (22:25, 21:25)
Wielkopolskie – Kujawsko-Pomorskie 2:1 (25:22, 20:25, 15:11)

Mecze finałowe:
o VII miejsce: Małopolskie – Łódzkie 0:2 (15:25, 22:25)
o V miejsce: Lubuskiel – Śląskie 0:2 (10:25, 20:25)
o III miejsce: Mazowieckie – Kujawsko-Pomorskie 2:0 (25:9, 25:9)
o I miejsce: Zachodniopomorskie – Wielkopolskie 0:2 (18:25, 14:25)

Końcowa kolejność:
1. Wielkopolskie
2. Zachodniopomorskie
3. Mazowieckie
4. Kujawsko-Pomorskie
5. Śląskie
6. Lubuskie
7. Łódzkie
8. Małopolskie

Mistrzynie – Wielkopolska – zagrały w składzie: Biniaś Katarzyna, Dopierała Zuzanna, Luty Aleksandra, Fiedler Martyna, Lemańska Wiktoria, Rataj Dominika, Spławska Maria, Szewczyk Patrycja, Śmigaj Ewa Maria, Urbaniak Julia, Ziętkiewicz Kornelia, Ziółkowska Kinga. Trenerzy: Klapczyński Łukasz, Zbigniew Wieczorek.

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

Sport

KSZO – Motor Lublin

Już dziś 8 maja pomarańczowo-czarni zmierzą się z drużyną Motoru Lublin. Środowy pojedynek KSZO z Motorem Lublin rozegrane zostanie na...

śledź
nas na
youtube