Zatrzymani na opatowskich drogach

źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

W miniony weekend na drogach powiatu opatowskiego policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących pojazdami. Każdy z nich swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechaniczny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotni poranek dyżurny opatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej K-74 kierujący hondą jedzie bardzo niebezpiecznie, wyprzedzając na „trzeciego”. Dyżurny niezwłocznie w rejon ten skierował policjantów. Następny telefon był od świadka „wyczynów” kierowcy japońskiego auta, który zatrzymał go kilka kilometrów dalej. Przybyli na miejsce policjanci podczas wykonywanych czynności sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz mieszkańcowi powiatu ostrowieckiego grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również przed sądem za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kilka godzin później  policjanci z opatowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 59-latka kierującego peugeotem. Mężczyzna miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało siedzący za kierownicą francuskiego auta nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast w sobotnią noc dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w Opatowie. Jak relacjonował pokrzywdzony, jadący za nim osobowy renault najechał na tył jego pojazdu, a następnie zjechał na pobliski parking. Kierujący renaultem zostawił samochód i próbował pieszo salwować się ucieczką.  Po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów i samego poszkodowanego. Jak się okazało powodem ucieczki 60-latka był stan w jakim się znajdował. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Mimo nieustannych apeli policjantów i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, czym stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Warto także pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

 

Opr. AF

Źródło KPP w Opatowie

Udostępnij ten materiał

Czytaj także

śledź
nas na
youtube